K infarktu nebylo daleko

20.04.2016 22:22

Ke druhému zápasu jsme jeli v pátek do Havířova. Mněli jsme postupový mečbol ve svých rukou. Případný třetí zápas by se odehrál na našem kluzišti v neděli. To však nikdo z našeho týmu nechtěl. Předpokládám, že Havířov byl opačného názoru. Ten by do Ostravy v neděli určitě milerád přijel. Musím říct, že od této možnosti byl jen opravdu malý chloupek. Pokud jsme předpokládali, že v Havířově to bude stejná betonáž jako ve středu v Ostravě, tak to jsme se hodně přepočítali. Havířov hrál velice útočný hokej, do kterého ho hnal určitě trenér a tribuny. Našeho zápasu v Ostravě se zúčastnil klasický vítkovický kotel s bubny a vlajkami, za což jim patří veliké díky. V Havířově byl kotel havířovský, který rozložil své transparenty na tribuně naproti střídaček. Na jednom byl nápis „HavířovskAZvěř“, asi aby bylo vidět, s kým budeme mít tu čest. Závěrečný ohňostroj, tak s tím jsem se zatím na žádném stadiónu nesetkal.

První třetina a Havířov hrál zcela jiný hokej než u nás doma. Útočili, to bylo jako bonus. Kvalitní gólman a perfektně zorganizovaná obrana to byla konstanta z předešlého zápasu. Vůbec jsme se do tohoto zápasu nemohli dostat. Nechci být moc velký šťoura, ale trochu tomu pomohli i rozhodčí, kteří se mi zdálo, že vylučovali dost jednostranně. Poměr vyloučených byl 2:8 a vůbec nemám pocit, že by hráli andílci s čerty. Dokonce ani netvrdím, že naše fauly například hned ve 3 minutě fauly nebyly, akorát jen podotýkám, že ke druhé straně píšťalka tak přísná nebyla. Ve 3 minutě jsme tedy poprvé vyloučeni za podražení. Oslabení zvládáme. Ale i po tomto oslabení jsme stále pod tlakem. V 11 minutě jsme vyloučeni za podražení znova. Toto byl asi klíčový moment zápasu. Havířov byl v „ajfru“ a trochu pozapomněl na zadní vrátka. Když už se šteloval v našem obraném pásmu, že zase roztočí svou přesilovou hru, tak jim náš forward vypíchl na modré čáře puk, dostal se do brejku a nemýlil se. Bylo to 9 vteřin od začátku naší hry v oslabení. V 11 minutě vedeme 0:1. Pak už následovalo jen 49 minut infarktového zápasu s tímto nejtěsnějším výsledkem až do konce. Tentokrát se rozepisovat nebudu, takže pouze statisticky. Vyhráli jsme 0:1. Havířov jsme vyřadili v prvním kole Play-Off 2:0 na zápasy. Poměr střel (9:5), (10:8), (9:4). Vyloučení 2:8. Oslabení 0:1. Ve 2.kole nás čeká loňský a předloňský obhájce Extraligového titulu HC Královští Lvi Hradec Králové. Bylo by pěkné jim pokazit titulový hattrick.

HC AZ Havířov   -   HC Vítkovice Steel       0 : 1  (0 : 1) (0 : 0) (0 : 0)